Ana Sayfa KENTİMİZ 2 Ocak 2018 121 Görüntüleme

İstanbul Eyüpsultan’da İslambey Caddesi yenilendi!

İstanbul Eyüpsultan’da İslambey Caddesi yenilendi!

Eyüpsultan’ın önemli caddelerinden biri olan İslambey Caddesindeki “Prestij Cadde” çalışmalarında sona gelindi. Bu kapsamda trafiğe kapatılan caddede altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından elektrik, su ve doğalgaz hatları yenilendi. Kaldırımları genişleyen caddede peyzaj çalışmaları, kent mobilyaları, aydınlatma elemanları kullanılarak İslambey Caddesi yenilendi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ilçenin gelişip güzelleşmesine, yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunacak “Eyüpsultan Caddeleri Prestij Kazanıyor” projesiyle ilgili olarak mahalle sakinleri ve esnafla istişarelerde bulunmuştu. Projelerde yaya ve araç trafiği için yapılan tasarımlarda en ince detaylar gözden geçirilerek, rahatlık ve güvenlik ön planda tutuldu. Projelerde belediye ekipleri; İSKİ, BEDAŞ gibi kurumlarla bir bütün olarak koordinasyonlu şekilde çalıştı.

OTOBÜS GÜZERGAHLARI NORMALE DÖNDÜ
Ağustos aylarının başlarında başlayan İslambey Caddesindeki çalışmaların sona ermesinin ardından otobüs güzergahları da normale döndü.

ASFALTLAMA ÇALIŞMASINI İBB YAPIYOR
İslambey Caddesindeki asfaltlama çalışmaları ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. İBB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Söz konusu Eyüpsultan İslambey Caddesi Düzenleme Projesi işi kapsamında çalışmalarımız UTK karaları doğrultusunda projesine uygun olarak devam etmektedir. Çalışma en kısa sürede tamamlanacaktır” denildi.

Eyüpsultan Belediyesi

KAYNAK

Tema Tasarım | Osgaka.com